יהלומים בישראל
»
»

האם היהלום אמיתי או מזויף

יהלומים קונים רק באירועים מיוחדים. את היהלום הראשון רוכשים רוב הגברים לאישה בטבעת האירוסין. הם מגיעים אל חנות התכשיטים ללא מושג כיצד לבחור יהלומים ואיך לזהות זיופים. פנייה לחנויות תכשיטים מובחרות מקטינה בצורה משמעותית את הסכנה לרכישת יהלום מזויף. בכל התחום של טבעות אירוסין שפר יהלומים מציגים בגאווה יהלומים מובחרים, מלוטשים ומדהימים ביופיים.

היוקרה של היהלום נובעת מהעובדה כי הוא יחיד ומיוחד. הטבע לא מסוגל לייצר שני יהלומים זהים לחלוטין. תעשיית היהלומים בישראל מציגה מבחר גדול של יהלומים בכל מיני צבעים, גדלים ודרגות ליטוש. ככל שהיהלום יותר נקי וגדול כך הוא יקר יותר. התכשיטנים המובילים מגיעים אל הבורסה ליהלומים אחת למספר חודשים ורוכשים מלאי חדש של יהלומים לשזירה בטבעות, צמידים, עגילים וענקים של יהלומים.

טבעות אירוסין שפר יהלומים מקפידים לעצב תוך שימוש ביהלומים מקוריים ברמה גבוהה של ליטוש וניקיון. מבחר הטבעות שבחנות מאפשר לכל גבר למצוא טבעת מתאימה לאשתו לעתיד. אל כל תכשיט שנרכש בחנות מצורפת תעודת אחריות שמאפשרת את החלפת התכשיט או התאמתו למידתה של האישה.

איך מזהים יהלומים מזויפים?

זיוף יהלומים הוא מכה של ממש בענף התכשיטים בישראל ובעולם כולו. כאשר יהלומים מוצעים למכירה במחירים נמוכים בצורה מחשידה עולה החשד כי מדובר ביהלום מזויף. את עבודות הזיוף הגרועות ניתן לזהות ללא כל קושי, את הזיופים הטובים יותר קשה יהיה לזהות ללא חוות דעת של איש מקצוע.

הקפידו לקבל תעודות שמעידות על מוצא היהלום ועבודת הליטוש ותוכלו לישון בשקט. את המראה המנצנץ והיוקרתי של היהלומים לא ניתן לזייף באמצעות חומרים אחרים בצורה מושלמת. תכשיטים עשויים יהלומים מזויפים מאבדים את הברק שלהם בתוך זמן קצר.

יהלום אמיתי לעולם לא מאבד את הברק הקסום שלו. טבעות אירוסין שפר יהלומים מכילות יהלומים מובחרים שמחזיקים מעמד למשך דורות. באמצעות תחזוקה נכונה אפשר יהיה להעביר את טבעת האירוסין בין דורות. בעקבות ריבוי הזיופים בענף מקפיד כל תכשיטן לבחון את היהלומים שמגיעים לידו באמצעות כמה כללים :

  1. התבוננות על היהלום באמצעות זכוכית מגדלת חיונית לחשיפת זיופים.
  2. יהלומנים תמיד נושאים בכיס משקל זעיר. ליהלומים יש משקל סגולי קבוע, יהלומן מקצועי יוכל לאתר זיופים באמצעות שקילה.
  3. יהלומים ממקור לא ידוע שולחים תמיד לבדיקה יסודית במעבדה.
  4. נסו לשרוט את היהלום. אין כל סיבה לחשוש! היהלום הוא החומר החזק ביותר בטבע. אם הצלחתם לשרוט את האבן לא מדובר ביהלום אמיתי.

בדיקת יהלומים במעבדה

ללא ניסיון מקצועי קשה יהיה להבחין בין יהלומים מובחרים ואיכותיים ויהלומים פחות איכותיים או מזויפים. לקראת רכישת יהלום במחיר גבוה כדאי יהיה להעביר את האבן לבדיקה יסודית במעבדת תכשיטים. בתום הבדיקה תתקבל הערכה מקצועית שמעידה על שווי האבן, דרגת הניקיון, עבודת הליטוש והמשקל. בהתאם לנתונים הללו קל יהיה לקבל את ההחלטה הנכונה, להתמקח ובעיקר לישון בשקט.

טבעת האירוסין מסמלת את קשר האהבה הנצחי בין בני הזוג. העמידות הנצחית של היהלומים מהווה בחירה סמלית מקסימה בעבור הרגע הקסום. טבעות אירוסין שפר יהלומים מלוות זוגות רבים למשך כל תקופת חייהם המשותפת. הטבעות המהודרות מועברות מאם לבת והופכות לנכס משפחתי בעל ערך כספי ונוסטלגי כאחד.