יהלומים בישראל
»

עוד על טבעות יהלומים:

- טבעות יהלום מעוצבות

טבעות יהלומים

טבעת יהלום היא דבר בלתי רגיל. אין אישה שלא תרצה באחת כזו וגם הגברים, אפילו אם לא כולם יודו בכך, מוקסמים מהתכשיט הזה. אבל כאשר ניגשים לרכוש טבעות יהלומים, חשוב לדעת כמה דברים חשובים עליהן. בשביל זה אנחנו פה: כדי לסייע לכם לבחור את היהלומים הטובים ביותר שיש.

זה מתחיל תמיד מהיהלום

טבעות יהלום

מעצבי תכשיטים ואוהבי יהלומים טוענים תמיד את אותה טענה: התכשיט עצמו הוא הדבר המשני כאן. הדבר החשוב הראשון הוא למצוא את היהלום המתאים. לכן, כאשר אתם מחפשים תכשיט משובץ ביהלומים, חישבו קודם כל איזה סוג יהלום תרצו.

טבעות יהלומים כוללות אבנים בחיתוך מסוים (מעוגל, בעל מספר פאות גדול, מרובע וכדומה), צבעים שונים, עכירות מסוימת ועוד. אם האדם לו מיועד התכשיט מעדיף יהלומים שחורים לדוגמא, אתם צריכים לקחת זאת בחשבון ולהתאים אליו את הטבעת, ולא להיפך.

גם הגודל משנה כאן, משום שהיהלום צריך להשתלב בצורה הטובה ביותר עם התכשיט עצמו. אם הטבעת תהיה גדולה מידי יחסית ליהלום, היא עשויה 'להעלים' אותו. אם היהלום יהיה גדול מידי, הטבעת עשויה להיראות אפילו מצחיקה או מגוחכת. קחו זאת בחשבון.

לא פחות חשוב לבחור את המקום המתאים לרכישה

המקום שאליו הגעתם נראה מפוקפק? עשו 'אחורה פנה' ולכו למקום אחר. אתם חייבים להבין: היום, תעשיית היהלומים כוללת אינספור זיופים שנראים לעין בלתי מקצועית מקוריים לחלוטין. חבל שתגלו לאחר מספר שנים שהתכשיט המהודר הוא זיוף, אשר שינה מצבעו או התעוות. קנו טבעות יהלומים רק במקומות רציניים ואמינים.

חשוב גם לקחת בחשבון את האפשרות של הפחתת התשלומים הנלווים לרכישת טבעות יהלומים. במקומות רבים מוכרים טבעות יהלומים שיובאו מחו"ל או שנרכשו ממעצבים פרטיים, מה שיביא לעלייה במחיר, משום שגם המוכר רוצה 'לגזור קופון' מסוים על המכירה. אם תלכו ישירות לאדם שמייצר את הטבעות, לא תצטרכו לשלם את העמלה הזו.

אנשים רבים אשר מחפשים טבעות אירוסין הולכים למעצבים פרטיים וכך חוסכים את אותה עמלה. בנוסף, הם נהנים מהאפשרות לעצב תכשיט ייחודי להם, שאמנם יעלה יותר כסף מטבעת קיימת, אך יעניק להם את האפשרות ליצור טבעת יהלום שאין דומה לה.

כיצד לזהות יהלום איכותי?

זו המשימה הקשה מכל, משום שקשה מאוד לזהות אפילו זיופים בעולם הזה. למעשה, גם אנשים מקצועיים לא תמיד יזהו את הזיוף, אלא אם ישתמשו במכשור מיוחד אשר מסוגל לזהות את הפגמים אשר מאפיינים זיופים.

איך בכל זאת תנסו לשים את ידכם על יהלום משובח? נסו לחפש כזה אשר נראה, אפילו בעין, צלול ונקי ככל האפשר. חפשו אם יש בו פגמים כלשהם ואם כן – החזירו אותו למוכר או בקשו הנחה במחיר. נסו גם לבדוק את מידת הדיוק בליטוש של היהלום ואת הבהירות שלו, כלומר: עד כמה הוא נוצץ ומבריק.

לצערנו, הבדיקות הללו הן שטחיות מאוד ולא יספקו לכם את התמונה הברורה ביותר לגבי היהלום שבידכם, אך הן יאותתו למוכר שאינכם 'פראיירים' ושאתם יודעים כיצד לחפש את מה שאתם רוצים. בדרך זו, תוכלו להרחיק את רוב הנוכלים.

בעת חיפוש אחר טבעות יהלומים, השתדלו לבקר במקומות בהם כבר ביקרו חברים או קרובים שלכם, אשר המליצו על המקום ונהנו ממנו. תוכלו אפילו לבקש מהם לראות את התכשיט שהם קנו במקום, ולהבין האם הוא עומד בציפיות שלכם.