יהלומים בישראל
»

טבעות נישואין

בחירת טבעות נישואין מעסיקה רבות את בני הזוג. המסורת תומכת ברכישת טבעות זהות לשני בני הזוג, ללא כל עיטורים או קישוטים. חריטה היא התוספת היחידה שנהוג לשלב בטבעות הנישואין. לכאורה נראה כי כל טבעות הנישואין זהות, אך בפועל אין זה כך.

חנויות התכשיטים מציעות לזוגות מבחר גדול של טבעות בטווחי מחירים משתנים, כאשר רוב הטבעות עשויות זהב טהור רגיל או זהב לבן. בניגוד לטבעת האירוסין, שאותה נוהג הגבר לרכוש לבדו, טבעות נישואין בוחרים שני בני הזוג יחדיו.

יש שמעדיפים עיצובים פשוטים וסולידיים, אל מול אחרים שמבקשים לעצב בעצמם את טבעות הנישואין שלהם. לכל אורך הדרך חשוב לזכור כי טבעת נישואין נהוג לענוד באופן יומיומי. הקפידו לבחור טבעת קלסית שמתאימה לכל סוגי הלבוש ותוכלו ליהנות מגמישות מלאה.

לצד עיצוב הטבעת חשוב לבחון גם את נוחות הענידה. לא כדאי לבחור טבעות נישואין הדוקות או כאלו שלא ניתן יהיה להרחיב בעתיד. עם השנים ועם כל הריון מתרחבות האצבעות ויש להרחיב בהתאם את טבעת הנישואין. חשיבה לטווח הארוך תמנע מצבים בהם לא ניתן יהיה לענוד את הטבעת לאחר מספר שנים.

עצות שימושיות לבחירת טבעות נישואין

  1. חומרי גלם חזקים ומובחרים. טבעת הנישואין צפויה ללוות את בני הזוג למשך כל חייהם. אם עיצוב הטבעת משלב גם אבני חן כדאי לבחור ביהלומים או באבני ספיר. היהלום הוא החומר החזק ביותר בטבע ואבן הספיר חזקה גם כן.
  2. על פשרות ומחירים זולים משלמים! זוגות שרוכשים טבעות נישואין זולות מוצאים עצמם מתמודדים עם אבני חן חסרות שנשרו מהטבעת ואבדו, מתכת לא איכותית שמחליפה צבעים ועיצובים מיושנים. טבעת נישואין כדאי לרכוש רק בחנויות בעלות מוניטין שמספקות תעודת אחריות לכל החיים.
  3. הדת היהודית מטיפה לרכישת טבעות נישואין צנועות ככל הניתן. טבעות מקושטות שמכילות יהלומים וחריטות בצד החיצוני לא תוכלנה להיות טבעות כשרות לשימוש בחופה. בהתאם לכך, את הקישוטים מוספים לטבעות רק לאחר החופה.
  4. זהב איכותי 18-24 קראט. ההלכה היהודית אוסרת על ערבוב מתכות בטבעת הנישואין. טבעת נישואין כשרה עשויה מתכת אחידה, כאשר ישנה עדיפות ברורה לשימוש בזהב איכותי.

טבעת נישואין לגבר

רוב הגברים לא נוהגים לענוד טבעות בחיי היומיום. פרט לטבעת נישואין קשה יהיה למצוא טבעות נוספות לגברים. בניגוד לנשים, הגברים מעדיפים טבעות דקות ופשוטות ככל הניתן. מבין כל סוגי המתכות הגבר הממוצע יעדיף זהב צהוב רגיל.

בכדי להעניק לשתי הטבעות מראה אחיד יש לעצב את הטבעות תוך התחשבות בנוחות של הגבר. טבעות נישואין עשירות באבני חן ואלמנטים של עיצוב לא יהיה נוחות או מתאימות בעבור רוב הגברים. על כן, חריטה בצד הפנימי של הטבעת או בצד החיצוני היא הבחירה הפופולרית ביותר.

על גבי טבעות נישואין אפשר לחרוט את שמות בני הזוג, את תאריך החתונה או מסר קצר של אהבה. אל הטבעת של האישה ניתן להוסיף גם אלמנטים נוספים. הוספה של צמה עשויה זהב סביב הטבעת, פרחים או כמה אבני חן תעניק לטבעת הנישואין מראה מיוחד ומהודר יותר.